Treballant per a la inclusió de les persones amb discapacitat intel·lectual

La celebració del Dia Internacional de la Discapacitat el proper dissabte dia 3 desembre és una ocasió magnífica per assumir el paper de la nostra associació com a plataforma per a promoure la integració, la solidaritat, la sensibilització i el compromís de la societat envers el col•lectiu de persones amb discapacitat intel•lectual.

Per aquest motiu, enguany hem organitzat un grapat d’activitats amb l’objectiu de donar a conèixer la nostra entitat i de sensibilitzar l’opinió pública sobre la realitat del nostre col•lectiu; però, per sobre de tot, amb la idea de passar unes estones agradables entre tots.

A continuació vos detallam el programa d’activitats per convidar-vos a vosaltres i als vostres familiars i coneguts, perquè participeu en totes aquelles activitats que us vénguin de gust. Vos-hi esperam!.

Divendres 2 de desembre

  • Feim esport. Centre de Dia a les 10:30 h.Demostració de Boccia, esport de precisió i estratègia, similar a la petanca.
  • Jornada de portes obertes. Centre Ocupacional a les 11:30 h.Visita guiada per a tots aquells que vulguin conèixer els tallers i activitats que es realitzen al Centre Ocupacional.
  • Intercanvi d'experiències i aprenentatges entre els alumnes del CEE Joan Mesquida, el CP Jaume Vidal i l'IES Manacor.

Boccia

 

 

 

 

 

 

 

Dissabte 3 de desembre

  • Projecció de "No me pidas que te bese porque te besaré". IV Cicle de CInema i Discapacitat. Teatre de Manacor a les 17:30 h.

Dissabte 10 de desembre

  • Projecció de "Yo soy Sam". IV Cicle de CInema i Discapacitat. Teatre de Manacor a les 17:30 h.

Dissabte 17 de desembre

  • Projecció de "Diferents". IV Cicle de CInema i Discapacitat. Teatre de Manacor a les 17:30 h.

IV Cicle Cinema i Discapacitat